KONST / Litografier / Färglitografi 17516269
*
nr 1751 6269
C Göran Karlsson
(f. 1944), Sverige
Signerad, numrerad 78/200. Färglitografi, bildmått: 23x12 cm, yttermått inklusive ram: 39x28 cm
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 december 2025
kl 20:14:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/12 13:05:39
1
500 kr
14/12 14:04:10
2
600 kr
15/12 17:34:46
3
700 kr
15/12 17:36:07
2
800 kr
15/12 20:07:24
4
1.000 kr
15/12 20:09:15
2
1.000 kr
15/12 20:09:15
4
1.000 kr (Budbetjänt)
15/12 20:09:32
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
C Göran Karlsson
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om C Göran Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: c göran karlsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:54
-
6622 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. 6 st, 14,5-18,5-2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:28
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:38
*
C Göran Karlsson
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om C Göran Karlsson
nr 1751 6269
C Göran Karlsson
(f. 1944), Sverige
Signerad, numrerad 78/200. Färglitografi, bildmått: 23x12 cm, yttermått inklusive ram: 39x28 cm
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 december 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/12 13:05:39 | 1 | 500 kr |
| 14/12 14:04:10 | 2 | 600 kr |
| 15/12 17:34:46 | 3 | 700 kr |
| 15/12 17:36:07 | 2 | 800 kr |
| 15/12 20:07:24 | 4 | 1.000 kr |
| 15/12 20:09:15 | 2 | 1.000 kr |
| 15/12 20:09:15 | 4 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 15/12 20:09:32 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
C Göran Karlsson
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör.Läs mer om C Göran Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: c göran karlsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:54
-
6622 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. 6 st, 14,5-18,5-2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:28 -
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:38



